Stadion Piasta powstanie mimo spadku

źródło: Polska Dziennik Zachodni

Prezes Piasta Gliwice, Józef Drabicki zapowiedział na łamach Polski „Dziennika Zachodniego”, że chce aby drużyna piłkarzy tego klubu po roku wróciła do Ekstraklasy i zagrała już na nowym stadionie. Choć pojawiły się takie obawy, spadek do I ligi nie oznacza wstrzymania budowy nowego obiektu.

Reklama

Tak przynajmniej wynika z oświadczenia, które wczoraj wydał Marek Jarzębowski, rzecznik prasowy prezydenta Gliwic:"Szkoda, że GKS Piast nie będzie w przyszłym sezonie grał w piłkarskiej ekstraklasie. Mamy jednak nadzieję, że to się zmieni. Obecność gliwickiej drużyny na futbolowych wyżynach w naszym kraju dawała sporo zadowolenia nie tylko kibicom. Szkoda, ale taka jest specyfika sportu" - czytamy na stronie internetowej UM.

I dalej: " Aby uciąć ewentualne plotki, przypominamy deklarację, że niezależnie od aktualnego wyniku sportowego gliwickiej drużyny, stadion piłkarski zostanie wybudowany zgodnie z planem. Zbliża się termin rozstrzygnięcia przetargu na realizację tej inwestycji. Jest prawdopodobne, że jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa stadionu, której zakończenie przewidziano na połowę 2011 r. Nic się nie zmieniło. Posiadanie przez miasto nowoczesnego stadionu jest bowiem wymogiem cywilizacyjnym".

Piast znów będzie musiał poszukać zastępczego obiektu. Prawdopodobnie gliwiczanie na czas budowy ponownie przeniosą się do Wodzisławia.

Reklama