RPA: Chaos komunikacyjny wokół Soccer City

źródło: Wyborcza.pl

W czwartek narodowy stadion RPA po raz kolejny sprawiał problemy kibicom. Wielu z powodu korków zostawiło swe samochody na poboczach i szło na mecz pieszo, byle zdążyć – informuje Wyborcza.pl.

Reklama

Wokół obiektu, położonego blisko dzielnicy Soweto, tworzyły się korki uliczne i wielu kibiców nie zdążyło na początek towarzyskiego meczu RPA - Kolumbia (2:1). Dlatego wielu fanów pozostawiało swe samochody na poboczu ulic i szło pieszo na stadion. Spóźnili się na początek meczu.

Podobnie było w ubiegłym tygodniu, gdy finał o Puchar RPA zbiegł się w czasie ze spotkaniem rugby na innym, pobliskim stadionie.

Zdaniem urzędników miejskich i kibiców piątkowe kłopoty są jednak spowodowane niesubordynacją niektórych kibiców, którzy nie chcą korzystać z transportu publicznego i systemu "parkuj i jedź".

Jeden z urzędników, odpowiedzialny w radzie miejskiej za MŚ, Sibongile Mazibuko powiedział, że eksploatacja Soccer City, największego stadionu w Afryce, i drugiego obiektu w Johannesburgu - Ellis Park, przewiduje dojazd do nich transportem publicznym.

- Będziemy odholowywać samochody ludzi, którzy będą próbowali dojechać do stadionu własnym autem - oznajmił funkcjonariusz magistratu Johannesburga.

Reklama