PSV Eindhoven zagra na odmienionym obiekcie?

źródło: Stadionwelt.de / A&E Architecten; autor: michał

Walka o Mistrzostwa Świata 2018/22 zaostrza się. Częścią belgijsko-holenderskiej propozycji jest zmodernizowany Philips Stadion. Ma urosnąć o 9000 miejsc i zupełnie zmienić swój wygląd.

Reklama

Dziś mieści nieco ponad 36 tys. widzów, ale już wkrótce ma przekroczyć mundialowe minimum 44 000 miejsc. Stanie się tak, jeśli zgodnie z projektem holenderskiej pracowni A&E Architecten do trzech trybun zostaną dobudowane kolejne poziomy, które zdecydowanie zmienią wizerunek obiektu.

Dziś Philips Stadion nie należy do najbardziej widowiskowych stadionów. Gdyby nie dobudowane przez Euro 2000 efektowne narożniki, niczym by się nie wyróżniał w Europie. Według nowego projektu każdy z narożników pozostanie nietknięty, ale za to do trybun za bramkami i jednej wzdłuż boiska dobudowane zostaną nowe elementy. Nad istniejącymi trybunami pojawią się przeszklone tarasy, które mają „otworzyć” bryłę stadionu na zewnątrz. Nad tarasami znajdą się z kolei zaokrąglone przekrycia. Podtrzymywać je będą dwie ogromne kratownice, na których w przyszłości będzie można umieścić rozsuwane zadaszenie.

Zobacz pożar na stadionie w Eindhoven

Firma A&E Architecten zobowiązała się przekazać nam w najbliższych dniach wizualizacje tego i kilku innych obiektów projektowanych przez to biuro przy okazji kandydatury Belgii i Holandii do organizacji Mundialu 2018/22. Kiedy tylko uporamy się ze zmianami w serwisie, pokażemy Wam te i inne ciekawe wizje.

Reklama