Okolice stadionu Lecha dla mieszkańców

źródło: NaszeMiasto.pl

Żadnych barów czy sklepów – wokół poznańskiej areny euro 2012 będą obiekty rekreacyjne dostępne dla wszystkich mieszkańców. Stadion ma im służyć cały czas, a nie tylko raz w tygodniu przy okazji meczu – pisze „Głos Wielkopolski”.

Reklama

Poznaniacy już mogą się przyzwyczajać, że stadion i jego najbliższa okolica staną się jednym z głównych poznańskich centrów sportowo-rekreacyjnych – zapewnia Ryszard Dembiński, prezes spółki Euro Poznań 2012, cytowany przez „Głos Wielkopolski”. – Nie chodzi o to, by tylko co jakiś czas pojawiali się piłkarze, a po spotkaniu całość była zamknięta i strzeżona przez ochroniarzy. Obiekty stadionowe mają być otwarte dla mieszkańców przez cały czas – opowiada prezes.

Pomysłów na zagospodarowanie terenów jest wiele. W tej chwili pewni możemy być tylko powstania boisk z niewielką trybunką, z których będą mogli korzystać mieszkańcy. Będzie sporo zieleni, być może pojawią się również pomniki znanych postaci z regionu, w tym piłkarzy. Miasto rozważa również opcję wyłożenia drogi przy stadionie „cegiełkami sponsorskimi”, na których każdy chętny mógłby umieścić swoje nazwisko, mając tym samym swój wkład w renowację terenu.

Na terenie pobliskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych powstanie najpierw parking (na czas Euro 2012), a później hala sportowa, która dopełni kompleksu. Wokół stadionu nie będzie natomiast wolnostojących barów czy sklepów, bo miejsce na nie jest pod trybunami.

Ponieważ w tej chwili trwają prace przy wszystkich trybunach, teren będzie organizowany od nowa dopiero latem. – Pozwolenia budowlane najprawdopodobniej otrzymamy jeszcze w maju – mówi Dembiński. – Przetarg na wykonanie już został ogłoszony i ma się rozstrzygnąć na przełomie czerwca i lipca. Pierwsze prace związane z zagospodarowaniem najbliższej okolicy stadionu rozpoczną się w wakacje – kończy.

My tymczasem zapraszamy na efektowne zdjęcia poznańskiego obiektu z lotu ptaka, wykonane w środę przez Piotra Wagnera, wśród entuzjastów stadionu znanego jako Carte.

Reklama