Lidzbark Warmiński: Stadion prawie gotowy

źródło: własne

Są już krzesełka, gotowe zadaszenie, bieżnia i boisko treningowe. Trwają prace przy parkingach. Będzie mniejszy niż zapowiadano, ale i tak bardzo efektowny. Zapraszamy na porcję świeżych zdjęć i informacji.

Reklama

Informacje medialne mówiły o pojemności 4000 miejsc, dokumentacja o widowni dla 1600 osób. Tymczasem według informacji przekazanych przez fotografa Łukasza Baranowskiego krzesełek jest 1472, w tym 480 zadaszonych i 128 na oddzielonym sektorze dla przyjezdnych. Siedziska są ułożone w szaro-czerwony wzór.

Mimo wątpliwości co do rozmiaru, trudno się nie zgodzić, że w Lidzbarku Warmińskim powstaje jeden z najbardziej efektownych małych stadionów w kraju. Jego budowa pochłonęła 12,5 mln złotych, a poza widownią gotowy jest również dach, bieżnia i boisko treningowe. Trwają prace nad parkingiem za jedną z bramek. Całość ma być oddana do użytku już latem 2010.

Choć inwestycja niewielka, nie zabrakło kontrowersji. By zbudować drogę dojazdową inwestor wyciął wiekowe drzewo, przy którego szczątkach miłośnik lub miłośnicy przyrody umieścili napis na kartkach: „To burmistrz sprawił, że wycięto 500-letni dąb”.

Zapraszamy na obszerną fotogalerię z budowy. Zarówno zdjęcia, jak i informacje przekazał nam Łukasz Baranowski.

Reklama