AAMI Park do remontu zaraz po otwarciu

źródło: "Herald Sun"

Otwarto go dopiero w piątek, a już po pierwszym meczu wymaga remontu. Podczas spotkania rugby trybuny Melbourne Rectangular Stadium (komercyjnie: AAMI Park) były mokre od ulewy. Wysoki dach nie tylko nie chroni wielu miejsc, ale też przecieka – informuje „Herald Sun”.

Reklama

To potencjalnie najlepszy stadion oddany w tym roku. Kosztem 268mln AU$ w Melbourne zbudowano obiekt o pojemności 30 500 miejsc, który można rozbudować do ponad 50 000. Autorzy projektu z firmy Cox Architects zaplanowali trybuny tak, by nawet kibice z ostatnich rzędów nie byli dalej od trybun, niż 30 metrów. Jednak najbardziej unikalną cechą obiektu jest dach formujący nad trybunami kopuły. Jego konstrukcja jest unikalna w skali światowej, ponieważ poszczególne elementy podtrzymują się nawzajem. Dzięki temu zadaszenie, będące jednocześnie fasadą stadionu, zużyło znacznie mniej surowców niż tradycyjne konstrukcje.

Zobacz budowę najnowszego australijskiego stadionu >>>

Kopuły po zewnętrznej stronie mają setki diod, dzięki czemu na ich powierzchni można wyświetlać rozmaite wzory. Jednak w piątek, kiedy na otwarcie stadionu rugbyści Australii pokonali Nową Zelandię, dach był obiektem zainteresowania z zupełnie innych względów. Kopuły unoszą się bowiem wysoko nad trybunami, w dodatku nie kryjąc pierwszych rzędów. Przy ulewie, jaka przeszła nad Melbourne w piątek, wielu kibiców przemokło. Co gorsza, dach w iwelu miejscach przeciekał. Władze już zapowiedziały, że obiekt przejdzie remont.

My zapraszamy do obejrzenia dwóch filmów, które w telegraficznym skrócie pokazują postępy na budowie z zewnątrz i od wewnątrz:

Reklama