Wrocław wkrótce ruszy na trzy zmiany

źródło: NaszeMiasto.pl; autor: Michał

Budowa stadionu na Maślicach wywołała najwięcej emocji w czasie obrad dolnośląskiego komitetu do spraw mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku – podaje serwis NaszeMiasto.pl.

Reklama

Jego przedstawiciele spotkali się wczoraj. Omawiane były też najważniejsze inwestycje, które mają być gotowe na turniej. Jeśli chodzi o stadion, niemieckie przedsiębiorstwo Max Bögl buduje go zgodnie z wyznaczonym harmonogramem. Teraz na budowie pracuje 323 robotników w dwuzmianowym systemie. W tym miesiącu ma się tam pojawić dodatkowych 100 robotników. Dzięki temu roboty będą prowadzone na trzy zmiany. Mimo to budowa stadionu wciąż jest (spośród kluczowych inwestycji) tą najbardziej opóźnioną.

Oprócz stadionu rozmawiano także o autostradowej obwodnicy Wrocławia. - Na pewno zdążymy w wyznaczonym terminie, czyli w połowie przyszłego roku - deklarował Robert Radoń, dyrektor dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Urzędnicy zapewniają również, że do Euro powstanie oś inkubacji, czyli trasa, która połączy lotnisko z ul. Kosmonautów. Omawiane były też zagadnienia związane z bazą noclegową i centrami pobytowymi.

Reklama