Wrocław: Wieści z budowy

źródło: 2012.Wroc.pl; autor: Michał

Trwa betonowanie stropów, prace kanalizacyjne i elektryczne. W maju firma Max Boegl będzie już pracowała pełną parą. Zapraszamy na pierwszą tegoroczną galerię z Wrocławia, dzięki 2012.Wroc.pl.

Reklama

Właściwe prace na budowie - oczywiście jeszcze nie w pełnym zakresie - ruszyły na początku marca br. Rozpoczęło się betonowanie stropów w jednej z sześciu części stadionu na poziomie +1. W kwietniu prace te są kontynuowanie. Tygodniowo robotnicy średnio wylewają na stropy ok. 1000 m3 betonu.

Obok betonowania stropów nadal na budowie trwają prace elektryczne i kanalizacyjne. Pełen front robót - zgodnie z zapewnieniami głównego wykonawcy - ma ruszyć w maju. Liczba pracowników sukcesywnie wrasta. Od stu robotników i inżynierów w marcu zwiększyła się do obecnej liczby - ponad dwustu. W kwietniu ruszy praca na dwie zmiany.

Firma Max Boegl podpisała w ostatnim czasie umowy z kilkunastoma podwykonawcami i poddostawcami. Na teren budowy wróciły także dostawy. Zwożona jest stal niezbędna do zbrojeń i filigrany. Na transport oczekują także gotowe prefabrykaty, które będą układane pod trybuny stadionu.

Serwis 2012.Wroc.pl zapowiada cotygodniowe relacje z placu budowy ze zdjęciami i materiałami wideo, które również będziemy się starali dla Was zbierać.

Reklama