Wielki przetarg na informatyzację Narodowego

źródło: RP.pl

Narodowe Centrum Sportu szuka firmy, która zbuduje system sieci teleinformatycznej na nowopowstającym Stadionie Narodowym w Warszawie. Budżet przedsięwzięcia może przekroczyć kilkanaście milionów złotych - pisze RP.pl.

Reklama

Budowa Stadionu Narodowego już dawno wyszła z ziemi i zmierza do finału. Dlatego odpowiedzialne za tę inwestycję Narodowe Centrum Sportu ogłosiło przetarg na budowę sieci teleinformatycznej (wykonanie prac projektowo-programistycznych oraz dostawę urządzeń i oprogramowania) na potrzeby powstającego obiektu. - Przetarg ma bardzo duże znaczenie dla funkcjonowania Stadionu Narodowego w Warszawie. Ze względu na szczególny charakter stadionu, który będzie łączył w sobie funkcje sportowe i komercyjne, sieć komputerowa jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia obiektu - mówi Robert Wojtaś, który stoi na czele Komisji Przetargowej. Jest również wiceprezesem zarządu i dyrektorem pionu zarządzania projektem i przygotowania EURO 2012.

Budowa sieci teleinformatycznej na Stadionie Narodowym to jeden z największych projektów teletechnicznych, które realizowane będą w Polsce w najbliższych latach. Nieco mniejszego kalibru instalacje powstaną też na innych stadionach budowanych na potrzeby Mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012. To także łakomy kąsek dla firm specjalizujących się w tego typu projektach. Spore szanse na zdobycie tego zamówienia będą miały firmy giełdowe, m.in. Qumak-Sekom czy Asseco Systems z grupy Asseco.

Budżet zarezerwowany przez Narodowe Centrum Sportu na projekt nie przekroczy 10 mln euro. Na podstawie wadium (wynosi 0,5 mln zł) można go szacować na ponad 15 mln złotych. Oferty można składać do 10 maja. Kontrakt musi zostać zrealizowany do 31 lipca 2012 r.

Reklama