Warszawa ma opóźnienia w budowie

źródło: Gazeta.pl

Stadion Legii miał być oddany w maju 2010, ale wykonawca prosi o przesunięcie do końca lipca. Na Narodowym jest nieco lepiej, ale są opóźnienia w jednym z kluczowych elementów – informuje Gazeta.pl.

Reklama

Na budowie stadionu Legii trwa montaż krzesełek na trybunie północnej, na dźwigarach dachowych instalowane są głośniki. W toku są prace wykończeniowe w toaletach, w pomieszczeniach pod trybuną północną układane są instalacje elektryczne. Robotnicy uwijają się też na budowie parkingu od strony Kanału Piaseczyńskiego.

Problemów jednak nie brakuje. Membrana dachowa trybun południowej i północnej miała być rozpinana w lutym, a do tej pory jej nie ma. Główne przyczyny to, według wykonawcy obiektu, sroga zima i problemy z niektórymi elementami dokumentacji. Dlatego Polimex-Mostostal zgłosił się do WOSiR-u by ten zezwolił na późniejsze oddanie trzech nowych trybun – zamiast maja na koniec lipca, czyli dokładnie 71 dni ponad harmonogram.

Na budowie Stadionu Narodowego też są problemy. Co prawda opóźnienie w montażu 33-metrowych słupów jest stosunkowo niewielkie, bo wynosi ok. 2 tygodnie, ale to kluczowy element konstrukcji i musi być gotowy w czerwcu. Jeśli nie będzie, za każdy dzień opóźnienia wykonawca zapłaci 100 tys. złotych, a gdy opóźnienie przekroczy 2 tygodnie, koszt każdego dnia wzrośnie do miliona złotych.

Reklama