W maju rusza budowa „niebieskich łuków”

źródło: Stadionwelt.de / własne; autor: Michał

Trybuny będą zupełnie typowe, ale zadaszenie podtrzymywane przez dwa wielkie, niebieskie łuki, będzie już niecodzienne. Po latach zastoju udało się ruszyć z projektem stadionu na 40 tys. widzów dla Winnipeg - pisze Stadionwelt.de.

Reklama

Miały być złote, a będą niebieskie – mowa o wielkich łukach, które będą utrzymywać zadaszenie nowego stadionu w Winnipeg. Co prawda to nie pierwszy raz, kiedy efektowne łuki będą górowały nad okolicą (wystarczy wymienić Wembley, Stadio Spyros Louis czy Estadio da Luz), ale po raz pierwszy będą tak mocno nachylone, że zbiegną się nad środkiem murawy, wzajemnie się podtrzymując.

Ten niecodzienny pomysł będzie zwieńczeniem klasycznej „misy” stadionu do futbolu amerykańskiego, który powstanie na terenach Manitoba University. Budowa miała ruszyć już w 2007 roku, ale koszty ją zablokowały. Teraz biznesmen David Asper, który jest jednocześnie profesorem na uniwersytecie, otrzyma od miejscowych władz pożyczkę w wysokości 90 milionów dolarów kanadyjskich. Zadłużenie spłaci, kiedy sprzeda teren obecnego obiektu, Canad Inns Stadium, pod budowę centrum handlowego.

Nowy obiekt będzie budowany od maja do 2012 roku.

Reklama