Rusza budowa dachu w Gdańsku

źródło: Trojmiasto.pl

W Wielki Piątek na stadionie PGE Arena zamontowano pierwszy pionowy element konstrukcyjny poszycia dachu. Montaż trwał od samego rana - podaje Trojmiasto.pl.

Reklama

Poliwęglanowe poszycie dachu będzie rozpostarte na 82 stalowych wręgach, które dla gdańskiego stadionu powstają w gliwickiej hucie. Pierwszy wręg zamontowano na stadionie w Wielki Piątek. Prace trwały od samego rana. - Wcześniej wręg został odpowiednio podwieszony pod dźwig i obrócony do właściwej pozycji. Następnie rozpoczął się najbardziej widowiskowy moment - montaż wręgu bezpośrednio na konstrukcji - mówi Michał Kruszyński, rzecznik BIEG 2012.

W piątek na stadion dotarł już trzeci wręg. Jednak zamontowano tylko jeden element z pierwszej dostawy. Pozostałe dwa trzeba najpierw zespawać w całość.

Z racji zimowych opóźnień, prace przy mocowaniu stalowych podpór będą przyspieszane. Niewykluczone, że jednego dnia będzie montowanych równocześnie aż 12 wręgów.

Budowa PGE Areny posuwa się na przód. W lipcu osiągnięty zostanie najwyższy punkt stadionu, na którym zawiśnie wiecha. Budowa ma się jednak zakończyć w styczniu 2011 r.

Reklama