Pospaceruj po Narodowym

źródło: StadionNarodowy.org

Serię panoramicznych zdjęć w bardzo dobrej jakości udostępniła spółka Narodowe Centrum Sportu. Można dzięki temu obejrzeć stan prac na budowie niemal na własne oczy.

Reklama

Wirtualne zwiedzanie rozpoczynamy w jednym z najwyżej obecnie położonych punktów na poziomie +3, z którego rozlega się imponujący widok na budowany obiekt. To, która panorama zostanie wyświetlona jako następna, zależy już tylko od wyboru spacerowicza.

Na płycie przyszłego boiska (poziom -2) możemy przyjrzeć się miejscu pracy dwóch kilkusettonowych żurawi, których głównym zadaniem jest montaż prefabrykowanych elementów trybun. Dalej możemy stanąć na środku przyszłej murawy boiska lub przyjrzeć się jak postępuje montaż konstrukcji żelbetowej w miejscu tunelu głównego czy zajrzeć w miejsce zlokalizowane bezpośrednio pod nowo zamontowanymi elementami trybun.

Ogrom i rozmach inwestycji możemy obserwować z kilku ujęć wykonanych na trybunach zachodniej i północnej (poziomy -1, 0, +1, +2 i +3). Podczas spaceru znajdziemy również panoramę ukazującą jeden z 72 fundamentów żelbetowych wraz ze stopą przygotowywaną do montażu słupów konstrukcji stalowej. Zobaczyć możemy również niemal ukończony fragment promenady zewnętrznej (poziom 0) od strony ul. Wybrzeże Szczecińskie. Amatorzy szerszej perspektywy znajdą ciekawy widok na poziomie +3, skąd fantastycznie widać krajobraz Warszawy.

Wirtualny spacer składa się z panoram 360° Stadionu Narodowego w Warszawie, czyli interaktywnych wizualizacji pozwalających poruszać się w dowolnym kierunku. Istnieje możliwość przybliżania i oddalania wybranego obiektu, w efekcie czego każdy wirtualny spacer dostarcza wrażenia znajdowania się w prezentowanym miejscu.

Reklama