Olsztyn: Są chętni na budowę stadionu i galerii

źródło: Gazeta.pl; autor: Michał

Urzędnicy wysłali ponad 200 ofert do firm, które mogą być zainteresowane partnerstwem – stadion dla miasta w zamian za galerię handlową dla inwestora. W przyszłym tygodniu będzie spotkanie w tej sprawie, bo chętnych nie brakuje – pisze Gazeta.pl.

Reklama

Olsztyński ratusz wysłał 218 ofert do dużych firm, które mogły być zainteresowane zbudowaniem w mieście centrum handlowego i stadionu. Cały kompleks ma kosztować ok. 200 milionów złotych, z czego 12-tysięczny stadion pochłonie 64 miliony. Miasto nie wyłoży ani złotówki, za to deweloper będzie zarządzał kompleksem przez 12 lat. Po tym okresie stadion i parkingi odda miastu, a zyski z galerii będzie czerpał dalej. Taki wariant jako najlepszy wskazała firma Investment Support, która doradza również władzom Szczecina.

- Chętni przedstawili swoje propozycje realizacji naszego projektu, niekiedy bardzo różniące się od siebie. Jeden z przedsiębiorców deklaruje budowę centrum handlowego o powierzchni 60 tys. m kw., drugi o połowę mniejszego. Różnice dotyczą również liczby miejsc postojowych. Propozycje zakładają ich budowę także pod ziemią lub wyłącznie na powierzchni - mówi dla „Gazety Wyborczej” prezydent, który we wtorek organizuje spotkanie z potencjalnymi inwestorami. Piotr Grzymowicz twierdzi, że te rozbieżności da się pogodzić, przygotowując przetarg np. przez dodanie zapisu mówiącego, że na wskazanym terenie można budować obiekty handlowe o powierzchni do 60 tys. m kw., co daje inwestorom wolną rękę.- Złożone propozycje wpisane zostaną do studium rozwoju miasta, a także do tworzonego obecnie planu zagospodarowania gruntów przy al. Piłsudskiego. Ten ostatni dokument będzie gotowy we wrześniu, co oznacza, że załatwienie formalności dotyczących projektowania i uzyskania pozwolenia na rozpoczęcie budowy planujemy na przyszły rok - wyjaśnia prezydent.

Reklama