Narodowy: Coraz więcej pracowników, teraz schody

źródło: stadionnarodowy.org.pl; autor: Michał

Zatrudnienie na budowie w Warszawie wzrosło do prawie 1,7 tys. pracowników. Trwa budowa schodów kaskadowych, które otoczą trybuny. Trwają też odbiory elementów wytworzonych w Polsce i we Włoszech – pisze serwis stadionu.

Reklama

Liczba pracowników na placu budowy wzrosła już do 1690. Postępy widać gołym okiem i to nawet z dala od inwestycji – wokół konstrukcji trybun pojawiają się prefabrykaty, na których zamontowane będą schody. Będą miały formę kaskad opadających wokół stadionu. Gotowa jest już część fundamentów pod słupy podtrzymujące zadaszenie, a prace na wszystkich innych są w toku.

Wewnątrz też zmiany – przybywa prefabrykatów trybun, realizowane są instalacje wodociągowo-kanalizacyjne, wentylacyjne czy elektryczne. Zaczęło się wyposażanie stacji wysokich napięć i montaż urządzeń w węźle cieplnym – jednym z największych tego typu obiektów w Warszawie.

Kontynuowane są transporty elementów konstrukcji stalowej z Włoch. Dostarczono już wszystkie stopy słupów, 60 z 72 słupów i 55 z 72 elementów pierścienia ściskanego. Trwają też odbiory prefabrykatów wykonanych w całym kraju.

Świeże zdjęcia znajdziecie w naszej galerii z budowy.

Reklama