Budowa w Białymstoku ruszy jeszcze w kwietniu?

źródło: Jagiellonia.pl

Jest wielce prawdopodobne, że jeszcze w tym miesiącu ruszy budowa Stadionu Miejskiego przy ul. Słonecznej w Białymstoku. Wbrew zapowiedziom do zamawiającego nie wpłynął w terminie żaden protest i w środę dokumentacja przetargowa trafi do UZP – informuje oficjalny serwis klubu, Jagiellonia.pl.

Reklama

- W miniony piątek o północy upłynął termin składania protestów i żaden protest nie wpłynął, tak więc ten problem został rozstrzygnięty - mówi dyrektor MOSiR Adam Popławski. - W środę całą dokumentację dotyczącą inwestycji przekażemy do Urzędu Zamówień Publicznych, który przejrzy i oceni ją pod względem formalnym. Z reguły trwa to dwa tygodnie do miesiąca, mamy jednak nadzieję, że w naszym przypadku uda się to załatwić w ciągu siedmiu do dziesięciu dni. Oznaczałoby to, że jeszcze w tym miesiącu podpisalibyśmy umowę z wykonawcą i ruszyłyby pierwsze prace przy ul. Słonecznej - kończy szef MOSiR-u.

Stadion Miejski w Białymstoku, na którym swoje spotkania rozgrywa Jagiellonia Białystok, chciało budować 16 firm i konsorcjów. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyło polsko-francuskiego konsorcjum EIFFAGE BUDOWNICTWO MITEX S.A. oraz EIFFAGE CONSTRUCTION S.A.S., które wybuduje stadion za kwotę brutto 156 129 254,79 zł. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy w terminie 24 miesięcy od daty podpisania umowy.

Reklama