Wrocław: Nowy wykonawca wznowił prace

źródło: 2012.Wroc.pl; autor: Michał

W tej chwili na placu budowy jest ok. 100 osób. Prawie skończyła się zmiana organizacji miejsca po poprzedniej firmie, powstaje kanalizacja. Znamy też nowy harmonogram inwestycji.

Reklama

- Monitorujemy stan prac na bieżąco. Nowy wykonawca prowadzi na razie prace wstępne, ale wkrótce ruszy właściwa budowa. Liczba pracowników na stadionie wzrośnie wtedy kilkakrotnie – poinformował prezes spółki Wrocław 2012. Póki co po budowie chodzą głównie inżynierowie, ok. 100 osób. Ale pierwsza znaczące ruchy czekają nas już za kilka dni – wtedy na wykonanych już stropach powinny pojawić się gotowe elementy konstrukcji stadionu.

Nowy harmonogram firmy Max Boegl zakłada oddanie obiektu do użytku w połowie 2011 roku. W grudniu gotowy będzie w stanie surowym – najpierw rygle trybun (kwiecień-maj), później stopnice (lipiec). Później przyjdzie czas na stalowe elementy, na czele z zadaszeniem. - Konstrukcja będzie przechodzić testy wytrzymałościowe na przełomie sierpnia i września, a gotowa będzie w połowie kwietnia 2011 roku - zaznacza w rozmowie z „Gazetą Wyborczą" Wojtas.

Pierwsze krzesełka na stadionie zobaczymy jeszcze w tym roku, a ostatnie pojawią się w marcu 2011. W kwietniu rozpocznie się montaż instalacji pod murawę, która ma wyrosnąć do momentu oddania stadionu – 30. czerwca 2011. Wraz z początkiem sezonu 2011/12 Śląsk zawita więc na nowym stadionie, a jego pierwsze mecze będą służyły testom pod kątem optymalnego działania na Euro 2012.

Reklama