Rusza przetarg na stadion Piasta

źródło: PiastGliwice.eu

Najprawdopodobniej jeszcze w marcu zostanie ogłoszony przetarg na budowę stadionu Piasta Gliwice. Firma BREMER A.G. dostarczyła w końcu projekt wykonawczy. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jest szansa, że buldożery wjadą na Okrzei już w czerwcu! - podaje PiastGliwice.eu.

Reklama

Dziś w magistracie odbyło się spotkanie projektantów z fachowcami, którzy zaznajomili gości z uwagami. Po ich spełnieniu będzie możliwe wszczęcie procedury przetargowej. - Jak oświadczył Piotr Wieczorek, przetarg będzie ogłoszony do końca miesiąca, czyli w bardzo szybkim tempie. Gmina jest na to przygotowana i założenia przetargowe są już gotowe - wyjaśnił dla PiastGliwice.eu prezes klubu, Józef Drabicki. - Pozwolenie na budowę jest wydane, została kwestia kosztorysu. Wszystko jest pod kontrolą - zapewnił Drabicki.

Nowy stadion będzie nowoczesną areną o europejskich standardach, spełniającą wszelkie wymogi PZPN oraz UEFA. Obiekt pomieści 10 tys. widzów i będzie przygotowany do szybkiej rozbudowy o kolejne pięć. Na inwestycje w miejskim budżecie przewidziano 71 mln zł.

Po wielu zwrotach akcji wydaje się, że sprawa przebudowy stadionu Piasta zmierza do szczęśliwego zakończenia. Przypomnijmy tylko, że 23. marca minie rok, od pierwotnego terminu wykonania dokumentacji projektowej. Oprócz samej firmy procedurę wstrzymywali tez sami mieszkańcy Gliwic, którzy pod koniec ubiegłego roku oprotestowali budowę przy Okrzei.

Reklama