Początek budowy stadionu w Białymstoku może jeszcze w tym miesiącu

źródło: bstok.pl / Polskie Radio Białystok

Jest coraz bardziej prawdopodobne, że jeszcze w marcu rozpocznie się budowa nowego stadionu w Białymstoku. O północy upłynął termin składania protestów w sprawie wyłonienia wykonawcy i już wiadomo, że wpłynął tylko jeden - podaje Polskie Radio Białystok.

Reklama

Autorami protestu są członkowie polsko-irlandzkiego konsorcjum na czele z firmą John Sick & Son z Dublina. Oferta tego konsorcjum nie była nawet brana pod uwagę ze względu na brak jednego dokumentu. Kandydaci uważają jednak, że spełnili wszystkie kryteria i domagają się oceny oferty. Ta nie byłaby najwyższa. - Gdyby nawet tak się stało, to oferta Irlandczyków nie miałaby szans na zwycięstwo - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białymstoku, Adam Popławski.

Procedura wymaga teraz poinformowania o proteście pozostałych uczestników przetargu. Jeśli nikt się do niego nie przyłączy, to komisja zdecyduje, czy protest uwzględnić, czy odrzucić.

Stadion w Białymstoku chciało budować 16 firm i konsorcjów, a komisja wybrała ofertę polsko-francuskiego konsorcjum EIFFAGE. Wynika z niej, że nowy obiekt przy ul. Słonecznej będzie gotowy w ciągu dwóch lat od podpisana umowy i będzie kosztować 156 mln zł brutto.

Reklama