Olbrzymie centrum obok City of Manchester Stadium

źródło: MirrorFootball.co.uk / własne

Właściciele Manchester City ogłosili, że obok ich obiektu powstanie najlepszy kompleks treningowy świata, a wraz z nim wielkie centrum usługowe. Za pieniądze planowane na inwestycję można by zbudować 3 takie obiekty, jakim dysponują „Citizens” obecnie!

Reklama

To nie będzie po prostu boisko boczne – możemy się spodziewać, że okolica City of Manchester Stadium zmieni się nie do poznania. Na powierzchni ponad 20 ha arabscy właściciele klubu zamierzają stworzyć wyjątkowy kompleks, który ma być najlepszy na świecie. – To będzie o wiele więcej, niż zwykły obiekt treningowy. To będzie też centrala klubu i obiekt zazdrości całego piłkarskiego świata. To kolejny dowód, że obecni właściciele zamierzają zamienić City w jeden z najsilniejszych klubów świata. Pomoże nam to też zachęcać najlepszych zawodników do przechodzenia do naszego klubu, bo znajdą tu najlepsze możliwe warunki do treningu, odnowy i rehabilitacji – mówił przedstawiciel klubu cytowany przez „Daily Mirror”.

Kompleks ma kosztować ok. 500 milionów funtów, podczas gdy budowa i rozbudowa obecnego obiektu kosztowały tylko 140 milionów. Nieoficjalnie wiadomo, że piłkarska część pochłonie „tylko” 50 milionów, reszta zostanie przeznaczona na siedzibę klubu, mieszkania dla zawodników szkolących się w akademii piłkarskiej czy wreszcie pokaźny kompleks handlowy.

Reklama