Krakowska firma wykona projekt stadionu w Tychach

źródło: GKSTychy.info

Znany jest już wykonawca projektu stadionu piłkarskiego w Tychach. Została nim firma Perbo-Projekt z Krakowa. Firma przedstawiła wizualizację obiektu i teraz ma pół roku na zrealizowanie kompletnego projektu budowlanego. Obiekt pomieści 18,5 tysiąca widzów. Koszt jego budowy opiewać ma na kwotę 100 milionów złotych.

Reklama

- Jestem pod ogromnym wrażeniem obiektu. To będzie piękny i funkcjonalny stadion spełniający wszystkie nasze wymagania. W projekcie może dojść do kilku zmian, jednak mam nadzieję, że będę one tylko kosmetyczne - mówi Łukasz Jachym, prezes GKS Tychy dla oficjalnego serwisu klubu.

Projekt obiektu, który kosztował prawie 1,8 miliona złotych spełnił wszystkie warunki i wymagania stawiane przez komisję przetargową powołaną przez prezydenta miasta Tychy, w której zasiedli przedstawiciele miasta, MOSiR oraz GKS Tychy.

- Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to miasto po otrzymaniu projektu budowlanego ogłosi przetarg na wykonawcę stadionu i budowa będzie mogła ruszyć. Jeśli się tak stanie GKS Tychy prawdopodobnie będzie musiał rozgrywać mecze w innym mieście, ale w myśl zasady "cel uświęca środki" zaakceptujemy to, mając świadomość, że powrót do domu będzie niesamowitym przeżyciem - tłumaczy.

Stadion Miejski przy ul. Edukacji dzięki władzom tyskiego klubu oprócz biur, szatni i innych pomieszczeń zyska komorę do krioterapii. - Jest to nasz mały sukces dlatego, że takie pomieszczenie przyda się nie tylko sportowcom, ale także mieszkańcom naszego miasta - twierdzi prezes.

Reklama