Kraków: Krzesełka na trybunie C zgodnie z projektem SKWK?

źródło: SKWK.pl

Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków interweniuje w sprawie wzoru krzesełek na nowej trybunie C. Przedstawiciele kibiców „Białej Gwiazdy” w porozumieniu z dyrektorem ZIKIT stworzyli projekty układu siedzisk, który zostanie zrealizowany jeżeli sprzeciwu nie zgłosi główny architekt, Wojciech Obtułowicz – czytamy na stronie SKWK.pl.

Reklama

Wstępne ustalenia pomiędzy wiślakami a dyrektor Joanną Niedziałkowską zapadły we wtorek, po posiedzeniu Komisji Budżetowej RMK. Wtedy to dyrektor zadeklarowała, że zdanie kibiców zostanie wzięte pod uwagę przy ustalaniu wzoru ułożenia krzesek na trybunie wschodniej.

Na stworzenie projektu Stowarzyszenie dostało dwa dni. Przez ten czas fani Wisły zdołali stworzyć kilkanaście koncepcji. Ostatecznie wybrany został stosunkowo prosty wariant, zakładający utworzenie białego napisu „WISŁA” na górnej trybunie oraz daty „1906” na dolnej. Całość na czerwono-niebieskim tle. Koncepcja trafi na biurko Obtułowicza w przeciągu tygodnia.

Pierwotnie sprawę miął rozstrzygnąć konkurs „Zostań pomysłodawcą wzoru tworzonego przez krzesełka na trybunie wschodniej Stadionu Miejskiego Wisły Kraków”, ogłoszony w marcu 2009 roku przez Wisłę Kraków wspólnie z Biurem ds. Euro 2012. Po dwóch miesiącach wyłonieni zostali zwycięzcy. Zastrzeżono wtedy jednak, iż żaden z przedstawionych projektów nie będzie musiał zostać zrealizowany.

Reklama