Chorzów i Kraków dostaną na pocieszenie... Euro 2013?

źródło: Gazeta.pl

Stadion Śląski zostanie areną piłkarskich mistrzostw Europy? Polska stara się o organizację kobiecego Euro 2013. Jeśli dostaniemy tę imprezę, to na chorzowskim gigancie zostaną rozegrane najważniejsze mecze, a drugą areną będzie obiekt w Krakowie.

Reklama

Polska już zgłosiła swoją ofertę do UEFA, a zarząd PZPN-u powołał zespół, który przygotuje ofertę naszego kraju na organizację kobiecego Euro. W zespole znalazł się m.in. senator Antoni Piechniczek, wielki sympatyk chorzowskiego obiektu.

- Stadion Śląski wraz ze stadionem Wisły Kraków są najpoważniejszymi kandydatami do organizacji kobiecego Euro, bo miały być organizatorami Euro 2012, a znalazły się tylko w rezerwie. W opinii zespołu ich pozycja jest priorytetowa - informuje cytowany przez Gazeta.pl senator prof. Józef Bergier, przewodniczący Wydziału Piłkarstwa Kobiecego PZPN-u.

W lipcu przyjedzie do Polski delegacja UEFA, która będzie wizytować stadiony zgłoszone przez Polskę do organizacji kobiecego Euro. O organizację Euro 2013 ubiegają się także: Hiszpania, Holandia, Bułgaria, Szwajcaria i Szwecja.

Reklama