Miasto nie da na stadion? Kibice się złożą...

źródło: Gazeta.pl; autor: Michał

Fani Polonii Bytom zrzeszeni w Stowarzyszeniu zamierzają przeprowadzić na całym Śląsku zbiórkę pieniędzy na przebudowę stadionu. To wynik niezadowolenia z decyzji miasta, które obcięło fundusze z 10 do 1,5 miliona – podaje Gazeta.pl.

Reklama

Z powodu kryzysu władze Bytomia postanowiły drastycznie obniżyć finansowanie przebudowy stadionu w 2010 roku – z 10 do ledwie 1,5 miliona złotych. Wystarczy tylko na rozbiórkę części istniejących nasypów i prace ziemne. Nie ruszy za to budowa nowej trybuny. Kibice nie chcą czekać i postanowili przeprowadzić zbiórkę pieniędzy.

Ustalamy ostatnie szczegóły tej inicjatywy. Chcielibyśmy, aby zbiórka rozpoczęła się już przy okazji sobotniego meczu Polonii z Lechem Poznań. Planujemy, że nasi ludzie pojawią się na głównych ulicach miasta. Spróbujemy uderzyć też do firm i instytucji, które mógłby nam pomóc. Chcemy, żeby nasza akcja, która potrwa do końca roku, objęła cały Śląsk – mówi dla „Gazety Wyborczej” Maciej Zeiske, prezes Stowarzyszenia Kibiców Klubu Polonia.

Klub bardzo cieszy się z planowanej inicjatywy i obiecuje kibicom wsparcie promocyjne. I choć kibice zdają sobie sprawę, że uzbieranie brakujących milionów może ich możliwości przekroczyć, przede wszystkim zamierzają udowodnić władzom miasta, że mieszkańcy mogą się zjednoczyć dla wspólnego dobra.

Reklama