Rozbudowa w Opolu oprotestowana

źródło: Gazeta.pl

Władze Opola planują zbudować nową trybunę dla 4 tys. widzów i pawilon klubowy. Prace powinny zacząć się w przyszłym roku, jeśli... uda się wygrać z mieszkańcami okolicy – pisze Gazeta.pl.

Reklama

Mieszkańcy okolicznych domów odwołali się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, bo ich zdaniem dalsza modernizacja stadionu znacząco pogorszy jakość życia w okolicy. Będzie głośno, z braku parkingów kibice zakorkują dojazdy, a z krajobrazu znikną drzewa – to argumenty mieszkańców, którzy domagają się postawienia obiektu przy obwodnicy.

To jednak niemożliwe według miasta – modernizacja obiektu jest zbyt zaawansowana, by budować kolejny obiekt od podstaw. Również argument, że będzie zbyt głośno, nie przekonuje magistratu. Rzecznik prezydenta twierdzi, że zamknięcie bryły stadionu nowa trybuną wręcz pomoże wytłumić hałas, który dziś przeszkadza mieszkańcom.

Nie wiadomo, kiedy zapadnie werdykt SKO. Dla powodzenia inwestycji najkorzystniejsza byłaby decyzja w najbliższych tygodniach, jednak istnieje możliwość, że SKO określi swoje stanowisko dopiero w listopadzie.

Reklama