Drzymała sprzedaje stadion: powstanie ośrodek szkolenia?

źródło:

Stadion w Grodzisku już wkrótce ma zostać sprzedany. Na jego terenie może powstać ośrodek sportowy, w którym będą szkoleni piłkarze powyżej 15 roku życia. W przyszłości, podobne miejsca mają powstać na terenie całego kraju. Ośrodek w Grodzisku, ma jednak szansę stać się dla nich wzorem - informuje "Głos Wielkopolski".

Reklama

- W tej chwili jesteśmy na etapie rozmów z Urzędem Miasta Grodziska, Urzędem Marszałkowskim, PZPN i Ministerstwem Sportu - mówi Zbigniew Drzymała, prezes Inter Groclin Auto, który jest właścicielem stadionu. - Została już powołana spółka, której celem będzie koordynacja przedsięwzięcia - dodaje prezes.

Kompleks w Grodzisku Wielkopolskim jest jednym z najnowocześniejszych tego typu w Polsce. Dlatego jego wybór na ośrodek jest bardzo prawdopodobny. Do dyspozycji młodych piłkarzy będzie pięć boisk, hotel, przychodnia i zespół kortów. Ile wszystko ma kosztować? Tego jeszcze nie wiadomo. Decyzję mają zapaść na przełomie tego roku.

Wiadomo jednak, że chęć wspólnych działań zadeklarowali wszyscy zainteresowani, a koncepcję wykorzystania ośrodka ułożyło Ministerstwo Sportu. Każdy z udziałowców ma objąć odpowiednio duży pakiet akcji. - Rozmowy w sprawie zagospodarowania obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem prowadzimy od roku - twierdzi Zbigniew Drzymała. - Było wielu zainteresowanych, ale większość nie chciała zdecydować się na wykupienie obiektu w całości. A to był nasz warunek gwarantujący jego optymalne wykorzystanie - dodaje prezes.

Sprzedaż stadionu podyktowana jest głównie względami ekonomicznymi. Według szacunków w tym roku miałby on przynieść około 800 tysięcy złotych strat. Urząd Marszałkowski nad pomysłem wciąż się zastanawia.

- Nasza decyzja będzie zależeć od stanowiska PZPN i Ministerstwa Sportu - mówi Marek Woźniak, marszałek województwa. - Sami nie jesteśmy w stanie utrzymać tego typu obiektu i wypełnić kalendarza imprez. Dlatego ośrodek musi być inicjatywą ogólnopolską, a nie tylko regionalną - dodaje marszałek.

Reklama