Nowe: Sankt Petersburg, Cracovia i Niemcy

źródło: własne; autor: Redakcja

Zapraszamy do pierwszej fotorelacji z placu budowy w Sankt Petersburgu, gdzie powstaje absolutnie wyjątkowy stadion. Początek budowy w Krakowie. W nowych relacjach też pierwszy raz wnętrze nowej BayAreny i końcówka budowy w Akwizgranie.

Reklama

Na stadionowej mapie Europy dużo się dzieje. Na początek zdjęcia z czerwcowych prac przy Gazprom-Arenie w Sankt Petersburgu. Wyjątkowy stadion długo nie wychodził z ziemi z powodu palowania i wstrzymania prac. Teraz jednak rośnie w oczach – pierwszą próbkę zamieszczamy dla Was dzięki oficjalnej stronie klubu.

Pierwszy raz zajrzeliśmy też na ulicę Kałuży w Krakowie, gdzie trwają pierwsze prace nad rozbiórką stadionu Cracovii. Po pierwszym tygodniu skuta jest prawie cała trybuna od strony alei Focha, na stadionie nie ma też żadnego krzesełka.

Zupełnie inaczej jest w Akwizgranie, bo tamtejszy Tivoli-Stadion jest już prawie ukończony. Planowo budowa miała się zakończyć jeszcze w lipcu, ale może nieznacznie przekroczyć harmonogram. W sobotę wyłożono nową murawę, zamontowane są też wszystkie miejsca siedzące i barierki na sektorach dla widzów stojących. Na zewnątrz trwa jeszcze budowa parkingów i infrastruktury.

Krzesełka są też w Dreźnie, gdzie trwa montaż elewacji głównej trybuny. Prawie gotowe jest zadaszenie. Otwarcie nowego obiektu już w połowie września.

Po raz pierwszy pokazujemy też wnętrze BayAreny. Po dawnych zielonych krzesełkach zostało już tylko wspomnienie. Teraz wszystkie siedziska będą czerwone.

Reklama