Stadion w Białymstoku zgodnie z planem

źródło: Gazeta.pl

Do końca maja dokumentacja, pod koniec czerwca przetarg na głównego wykonawcę, a w październiku początek budowy – taki jest plan dla nowego obiektu Jagiellonii. I póki co nie ma poślizgów – podaje Gazeta.pl.

Reklama

- Zgodnie z harmonogramem, dokumentację mieliśmy otrzymać do końca maja i otrzymaliśmy ją - mówił podczas spotkania przy obecnym stadionie Adam Popławski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. To właśnie MOSiR, jako przedstawiciel miasta, będzie pilotował całą inwestycję. Do końca czerwca ma być przetarg na generalnego wykonawcę, a jeśli wszystko pójdzie sprawnie, to już w październiku ruszy budowa.

Przetarg będzie ograniczony, tzn. MOSiR roześle zapytania do firm mogących zająć się pracami. Spośród chętnych zostanie wybrana najlepsza oferta.

Na spotkaniu obecny był autor projektu, prof. Stefan Kuryłowicz. Przypomniał, że ten stadion jest ważnym dziełem, bo udało się zachować w nim bardzo wiele z wczesnej koncepcji, nie został okaleczony w trakcie prac nad projektem. Jedyne większe zmiany to połączenie dolnego i górnego pierścienia trybun za bramkami, na życzenie kibiców, oraz podnoszące koszty zaplecze konferencyjne i parkingi podziemne. Mimo to infrastruktura ma być bardzo bogata.

Stadion pomieści 22 400 kibiców. Ma kosztować ok. 150 mln zł netto, jednak dokładny kosztorys ma się pojawić dopiero w połowie lipca. Zakończenie inwestycji jest planowane na koniec 2011 roku. Będzie miał Kategorię III UEFA, co oznacza, że nie będzie mógł gościć tylko finałów Ligi Mistrzów i Ligi europejskiej, na które będzie zdecydowanie za mały.

Reklama