Ruszył przetarg na remont stadionu Polonii Bytom

źródło: ; autor: Michał

Bytomski OSiR ogłosił przetarg na opracowanie docelowej wizji stadionu - poinformowała "Gazeta Wyborcza". W Bytomiu chcą obiektu tzw. III kategorii UEFA, czyli na 15 tys. widzów.

Reklama

- Na takiej przestrzeni, jaką dysponujemy i dla takiej konstrukcji, jaką planujemy, to maksymalna pojemność - mówi Damian Gaweł, dyrektor zarządzającego obiektem bytomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Trzy nowe trybuny (na północnej zostanie tylko dokończone zadaszenie) będą konstrukcjami stalowymi. - Po konsultacjach z wieloma projektantami uznaliśmy, że nie można na Olimpijskiej postawić konstrukcji żelbetonowej. Stadion położony jest przecież na terenie, pod którym wciąż trwa wydobycie węgla. Trybuny stalowe można zaprojektować w taki sposób, aby redukowały pracę terenu - wyjaśnia dyrektor OSiR-u w rozmowie z „GW”.

Stadion ma być prosty i tani. Władze liczą, że koszt projektu zamknie się w kwocie 50 mln złotych.

Projekt stadionu Polonii ma być gotowy do 30 września. Już w najbliższy piątek upływa natomiast termin składania ofert przez biura projektowe. Na razie nie zgłosiło się... żadne. - Z doświadczenia wiem, że firmy zgłaszają się z pełną dokumentacją nawet na kilkanaście minut przed upływem terminu - uspokaja Gaweł.

Reklama