Gigant w Arlington otwarty!

źródło: własne; autor: Michał

Przecinanie wstęgi, setki polityków, fajerwerki i specjalne pokazy możliwości obiektu – tak Jerry Jones w środę otwierał swoje wielkie cacko. Stadion wart ponad miliard dolarów ustanowił nowe rekordy wielkości.

Reklama

Symbolicznego odpalenia sztucznych ogni dokonali burmistrz Arlington i właściciel stadionu, miliarder Jerry Jones. Postanowiono, że nowy superstadion zostanie nazwany po prostu Cowboys Stadium. Pierwszym wydarzeniem będzie koncert gwiazdy muzyki country, George’a Straita (6. czerwca). Zanim na stadion wprowadzi się drużyna NFL Dallas Cowboys, odbędą się tu dwa piłkarskie mecze Gold Cup. W przyszłości stadion stanie się głównym atutem USA w walce o organizację Mundialu w roku 2018 lub 2022.

Budowa rozpoczęła się w 2006 roku, po trzech latach prac mamy gotowy obiekt. Ma największy rozsuwany dach świata, największe łuki podtrzymujące go, największe ruchome wrota (właściwie ściany) na końcach tych łuków i największy telebim podwieszony nad boiskiem. Możecie prześledzić budowę tych rekordowych elementów w naszych fotorelacjach z budowy.

Reklama