Zobacz postępy prac na Stadionie Narodowym!

źródło: PL.2012; autor: Gutek

Budowa Stadionu Narodowego idzie pełną parą. Postępy prac można już śledzić w internecie dzięki specjalnej kamerze!

Reklama

WIDOK Z KAMERY NA STADION NARODOWY

Kamera została zainstalowana na dachu wieżowca przy Rondzie Waszyngtona. Obraz jest aktualizowany co minutę. Narodowe Centrum Sportu, spółka która odpowiada za budowę Stadionu Narodowego, chce postawić specjalną konstrukcję bliżej budowy i na niej zamieścić kamerę, dzięki czemu obraz będzie lepszej jakości.

Docelowo będzie można oglądać nie tylko aktualne zdjęcia. Wszystkie obrazy będą archiwizowane, żeby można było tworzyć z nich krótkie filmy, pokazujące w przyspieszonym tempie jak powstaje narodowa arena.

Co już dziś można zobaczyć na naszej stronie? Dawny Stadion X-lecia przestał już praktycznie istnieć. Nie ma już trybun, w tym honorowej, nie ma murawy, bram wjazdowych. Obecnie kopane są doły, kruszony jest beton, wywożony gruz i trwa wbijanie kilkunastu tysięcy pali, które mają ustabilizować płytę boiska i wzmocnić konstrukcję nośną obiektu. Pierwszy etap prac budowlanych ma się zakończyć do 13 kwietnia 2009 roku.

Pierwszym miastem, wśród kandydatów na gospodarza EURO 2012, które zainstalowało specjalną kamerę na stadionie, był Kraków. Podobne kamery mają też wkrótce pojawić się we Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu i Chorzowie.

Reklama