Suche Stawy: 10 milionów na stadion Hutnika

źródło: ASInfo/INTERIA.PL

Już wiemy, ile może kosztować przebudowa stadionu Hutnika Kraków. Agencja ASInfo dotarła do wstępnego zarysu kosztów związanego z przystosowaniem obiektu do gry w Ekstraklasie. Przypomnijmy, że na Suchych Stawach od przyszłej rundy będą grały Wisła i Cracovia.

Reklama

Oba kluby od dłuższego czasu szukały stadionu, na którym będą mogły rozgrywać swoje ligowe mecze w czasie remontu własnych obiektów. Ostatecznie padło na stadion Hutnika, który jednak póki co nie spełnia wymogów licencyjnych. Jak dowiedziało się ASInfo, jego przebudowa powinna kosztować około 10 milionów złotych.

Lwią cześć kosztów pokryje Wisła i Cracovia. W budżecie miasta - według wstępnych założeń - mają znaleźć się pieniądze jedynie na montaż i wykonie fundamentów pod oświetlenie oraz ewentualną podgrzewaną murawę (która zostanie położona najwcześniej w przerwie między sezonami).

Wisła i Cracovia będą musiały zapłacić za to za monitoring, instalację czterech tysięcy dodatkowych krzesełek, zadaszenie, przygotowanie pomieszczeń klubowych (m.in. szatni) oraz 220 nowych miejsc parkingowych.

Krzesełka, oświetlenie oraz zadaszenie zostanie - tymczasowo - na stadion Hutnika przeniesione z obiektów Wisły i Cracovii.

Reklama