Podgrzewana murawa na stadionie Zawiszy powstanie dopiero wiosną

źródło: Gazeta.pl / 90minut.pl

Na skutek protestów i odwołań firm, które stanęły do przetargu, wiadomo, że miasto Bydgoszcz w tym roku nie zdąży z zainstalowaniem podgrzewanej murawy na stadionie Zawiszy. To zła wiadomość przede wszystkim dla piłkarzy II-ligowej drużyny. Być może będą musieli przełożyć swoje pierwsze spotkania, które rozegrane zostaną wiosną przyszłego roku.

Reklama

- Nie wyobrażam sobie, by nagle okazało się, że nie mamy gdzie grać. Przecież żaden inny stadion w Bydgoszczy nie spełnia warunków do rozgrywania spotkań II ligi - mówi Tomasz Rega, wiceprzewodniczący rady miasta i jednocześnie wiceprezes Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza.

Powodem opóźnienia są protesty, jakie złożyły do Krajowej Izby Odwoławczej dwie firmy: Tamex oraz konsorcjum Lider-Polcourt.

- Stało się to jeszcze przed ogłoszeniem wyników przetargu. Obie firmy oczywiście miały do tego prawo, tyle że to niestety poważne opóźnienia, bo my nie możemy nic zrobić przed zakończeniem procedury przetargowej - mówi Bogdan Tyborski, dyrektor wydziału inwestycji Urzędu Miasta.

Wiadomo, że ratusz na wymianę murawy i montaż instalacji do jej podgrzewania przeznaczył 4 mln zł. Z trzech ofert, tylko ta złożona przez Tamex przekraczała tę kwotę (4 267 560,00 zł). Nieco tańszy był Polcourt (3 782 00,00 zł), a najbardziej finansowo atrakcyjną ofertę złożyła warszawska spółka Zielona Architektura Anna i Marek Wypychowscy, która chciała przeprowadzić inwestycję za 2 897 256,00 zł.

Obecnie jednak rozpatrywanie ofert jest wstrzymane z powodu wzajemnych protestów. - Niestety, utrudnianie przetargu odbywa się w majestacie prawa i choć my jesteśmy przekonani o swoich racjach, to jednak musimy czekać na wszystkie formalności - zapewnia Lucyna Kojder-Szweda, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

W myśl procedury przetargowej, jeśli dwukrotnie przetarg nie zostanie rozstrzygnięty, to zleceniodawca, w tym przypadku miasto, może z wolnej ręki wybrać inwestora.

Dlatego w czwartek komisja sportu musiała przyjąć wniosek o przesunięciu pieniędzy przeznaczonych na przebudowę murawy Zawiszy na przyszły rok. Pierwotnie planowano zakończenie inwestycji do końca grudnia 2008. Jak zapewniają w ratuszu, inwestycja powinna zakończyć się w pierwszym kwartale 2009 r. Runda wiosenna (dwie pierwsze jej kolejki rozegrano jesienią) II ligi rusza pod koniec marca. Zawisza dwa pierwsze spotkania rozegra na szczęście na wyjazdach: w Legnicy i Tychach.

Reklama