Nowe krzesełka na stadionie Warty, będą też jupitery?

źródło: sportowefakty.pl

W przerwie zimowej stadion Warty przejdzie mały retusz. Na obiekcie pojawi się tysiąc nowych krzesełek. Klub z Drogi Dębińskiej otrzymał je od Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji - donosi oficjalny serwis Zielonych.

Reklama

Siedziska zostały przekazane I-ligowcowi nieodpłatnie. - Pozwoli nam to uzupełnić brakujące lub zniszczone krzesełka na trybunie za bramką, będziemy też mogli zwiększyć liczbę miejsc siedzących na trybunie wzdłuż boiska - powiedział dyrektor sportowy Warty, Zbigniew Śmiglak.

Przypomnijmy, że na stadionie przy Drodze Dębińskiej za jedną z bramek znajduje się przenośna trybuna, którą klub również otrzymał od Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Po awansie Zielonych na zaplecze ekstraklasy pozwoliła ona zwiększyć pojemność "ogródka" niemal dwukrotnie.

Z kolei po zainstalowaniu nowych krzesełek na kameralnym obiekcie Zielonych będzie mogło zasiąść 3,2 tys. widzów.

I-ligowiec sonduje ponadto możliwość pozyskania jupiterów, które obecnie znajdują się na stadionie użytkowanym przez Lecha. Maszty ustawione przy murawie są rozwiązaniem tymczasowym, które będzie stosowane do 2010 roku. Przeniesienie tych jupiterów na obiekt Warty nie będzie jednak łatwe. - Z tego co wiem, po zakończeniu modernizacji mają być one przeznaczone do oświetlania dróg dojazdowych na stadion - wyjaśnił Śmiglak.

Reklama