Kłopoty ŁKS-u ze stadionem

źródło: Express Ilustrowany

Choć do zakończenia piłkarskiego sezonu zostało jeszcze dużo czasu, to jednak PZPN już myśli o następnych rozgrywkach. Do ŁKS-u trafiło pismo z piłkarskiej centrali z prośbą o jak najszybsze wskazanie obiektu, na którym grać będzie drużyna z al. Unii.

Reklama

I tu pojawia się licencyjny problem łódzkiego klubu. Stadion, na którym występuje ŁKS, odstaje i to wyraźnie od standardów wymaganych przez PZPN i już w tym sezonie były ogromne trudności ze spełnieniem wszystkich wymogów. W klubie spodziewają się, że w następnych rozgrywkach Komisja Licencyjna nie zaakceptuje go.

- Dlatego jak najszybciej chcę się spotkać z wiceprezydentem Łodzi, aby poznać plany dotyczące budowy nowego obiektu - mówi prezes piłkarskiej spółki Szczepan Miłosz. - Taka wiedza jest niezbędna, by dać odpowiedź PZPN. Jeśli okaże się, że obecny stadion zostanie kompletnie wyłączony z użytku, to będziemy musieli szukać zastępczego obiektu. Z tego też względu chcemy jak najszybciej poznać zamierzenia władz miasta dotyczące bazy meczowej przy al. Unii.

ŁKS nadal czeka na jasną deklarację magistratu, czy na obiekcie Orła zostaną wyremontowane budynki i czy powstaną cztery boiska treningowe dla młodzieży tego klubu.

Reklama