Dolcan na wiosnę prawdopodobnie będzie grał w Ząbkach

źródło: Życie Warszawy

- Trudno być sponsorem w I lidze. Dysproporcje między nami a ekstraklasą są ogromne, ale... damy radę. Wiosną zagramy u siebie - mówi na półmetku rozgrywek właściciel Dolcanu Sławomir Doliński. Obecnie drużyna z konieczności musi występować na stadionie Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

Reklama

- Na szczęście jakoś dajemy radę. Mam dużą firmę, więc piłkarze mogą spać spokojnie. Mimo kryzysu na rynku budowlanym powinniśmy sobie poradzić. Inna sprawa, że rzeczywiście ciężko być sponsorem w I lidze. Ta klasa rozgrywkowa jest pozostawiona sama sobie. Dysproporcje między nami a ekstraklasą są ogromne - mówi Doliński.

- Do Ząbek wrócimy prawdopodobnie od pierwszego wiosennego meczu. Już dogadaliśmy się z miastem. My postawimy kontener klubowy, a burmistrz obiecał nam trybuny przenośne i monitoring. To oczywiście tymczasowe rozwiązanie, ale niezbędne do otrzymania licencji. Przygotowujemy już projekt nowej trybuny na dwa tysiące miejsc. Jeśli otrzymamy pozwolenie, powstanie w ciągu 12 - 15 miesięcy. Ale to nie takie proste. Wiadomo, jak długo w Polsce trwają procedury budowlane - kończy.

Reklama