Trybuna wschodnia - wreszcie ogłoszono przetarg

źródło: wislakrakow.com

Na początku tygodnia informowano o rozpisaniu przetargu na budowę nowej trybuny C stadionu Wisły. Przetarg ogłoszono dopiero dziś, jego przedmiotem jest: "Budowa stadionu piłkarskiego Wisła Kraków - trybuna wschodnia wraz z narożnikami".

Reklama

Inwestor zastępczy, jakim w imieniu miasta jest krakowski Zarząd Dróg i Transportu oczekuje na oferty do 30 września, godz. 11. Kwadrans później nastąpi otwarcie kopert z propozycjami. Jedynym kryterium konkursowym jest cena - firma, która zaproponuje najniższą cenę brutto za wykonanie trybuny otrzyma możliwość realizacji kontraktu. Faworytem jest oczywiście Budimex-Dromex, który do tej pory wybudował obie nowe trybuny za bramkami oraz pawilon medialny. Obecnie firma ta wykonuje wartą 9,4 mln zł ściankę szczelinową przy trybunie wschodniej.

Na lata 2008-2009 władze miasta przewidziały na budowę trybuny wschodniej wydanie 90 mln zł. Prawdopodobnie cena będzie wyższa, różnicę miasto dopłaci do 30 marca 2010 roku. Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty bezproblemowo, wówczas trybuna wschodnia zostanie wybudowana do 30 listopada 2009 roku.

Reklama