Bydgoski stadion gotowy na pierwszy mecz w II lidze

źródło: Gazeta Wyborcza Bydgoszcz

Policja zgodziła się, żeby w sobotę piłkarze Zawiszy zagrali z Czarnymi Żagań na swoim stadionie. Obiekt dopuszczony jest warunkowo i to tylko na trzy pierwsze mecze.

Reklama

- Mam dobrą wiadomość dla kibiców. Jest zgoda, na rozgrywanie spotkań na naszym obiekcie - mówi "Gazecie" Bogdan Pultyn, prezes Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza.

Przypomnijmy, że jeszcze tydzień temu przedstawiciele policji po dokładnej wizytacji stadionu przy ul. Gdańskiej wskazali kilka uchybień. - Organizatorzy przede wszystkim muszą lepiej zabezpieczyć śruby mocujące klatkę dla kibiców przyjezdnych. Konieczne jest też zamontowanie kamer monitoringu, zdjętych na czas mistrzostw świata juniorów w lekkiej atletyce - mówił Sławomir Szymański, naczelnik sekcji prewencji komendy miejskiej policji.

Wczoraj doszło do powtórnego spotkania policji, władz Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza, SP Zawisza, firmy ochroniarskiej oraz projektanta obiektu i przedstawicieli firmy Budopol, głównego wykonawcy przebudowy stadionu.

- Policja zgodziła się na warunkowe dopuszczenie stadionu na trzy najbliższe mecze piłkarzy. W tym czasie jednak spełnimy wszystkie wymogi i myślę, że nie będzie problemu z organizacją kolejnych spotkań - mówi Dariusz Bednarek, wiceprezes CWZS.

W ciągu najbliższych trzech tygodni, jeden z wykonawców przebudowy stadionu nie tylko odpowiednio zabezpieczy klatkę dla fanów drużyn przyjezdnych, ale też zamontuje dodatkowe barierki pomiędzy poszczególnymi sektorami.

- Chodzi o to, by kibice nie mieli aż takiej swobody w przemieszczaniu się pomiędzy sektorami - wyjaśnia Bednarek.

Niepokój władz miasta i klubu dotyczy także nowego niebieskiego tartanu na bieżni lekkoatletycznej. Istnieją obawy, że rzucane przez kibiców race mogłyby poważnie go uszkodzić. W tym celu przed każdym spotkaniem tartan polewany będzie wodą. Wiadomo też, że przedstawiciele CWZS toczą rozmowy w sprawie ubezpieczenia tartanu.

więcej w Gazecie Wyborczej

Reklama