Budowa trybun stadionu zależy od sukcesów Lecha

źródło: Gazeta Wyborcza Poznań; autor: Gutek

Zaraz po meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa, czyli w połowie października ma ruszyć rozbiórka bocznych trybun stadionu przy ul. Bułgarskiej.

Reklama

Znamy już terminarz nowego sezonu ekstraklasy. Lech Poznań rozpocznie rywalizację w weekend 25-27 lipca meczem u siebie z Odrą Wodzisław. Ligowy hit, który zapewne zgromadzi najwięcej widzów - pojedynek Lecha z Legią Warszawa - zaplanowano na 3-5 października. - Tak właśnie chcieliśmy - mówi wiceprezydent Poznania Maciej Frankiewicz. - Gdyby mecz z Legią był wcześniej, nie byłaby gotowa jeszcze budowana właśnie druga trybuna. Gdyby był z kolei później, musielibyśmy wstrzymać się z rozbiórką bocznych trybun - mówi. Mecz z Legią będzie mogło obejrzeć nawet ponad 30 tys. widzów.

Rozbiórka ma się rozpocząć zaraz po meczu z Legią Warszawa. Wówczas Lech będzie musiał się zadowolić trybunami nr II i IV, które będą już gotowe. Pomieszczą one ok. 17 tys. kibiców.

Rozpoczęcie rozbiórki w październiku pozwoli zakończyć ją do sylwestra. Wówczas z nowym rokiem ruszy budowa nowych trybun i harmonogram prac przedstawiony UEFA zostanie dotrzymany. To bardzo ważne w kontekście ciągłych kontroli UEFA pod kątem przygotowań Poznania i Polski do Mistrzostw Europy 2012 r.

Gdyby Lechowi udało się odnieść sukces w Pucharze UEFA i okazało się, że ma on do rozegrania ważne mecze w tych rozgrywkach jeszcze po połowie października, rozbiórka i tak ruszy! - Wtedy jednak nie będziemy rozbierać dwóch trybun bocznych jednocześnie, lecz jedną. Tę, od strony boisk treningowych - tłumaczy Maciej Frankiewicz.

Dziś na stadionie przy ul. Bułgarskiej stoi gotowa trybuna nr IV. Trwaja prace przy rozbudowie trybuny nr II i zakończą się one w sierpniu. Do końca września trybuna będzie gotowa. Wtedy ruszy montaż tymczasowego oświetlenia, a po nim zniknie największy symbol stadionu przy Bułgarskiej - wielkie maszty z jupiterami. Dopiero po wyburzeniu tych masztów przyjdzie pora na wspomnianą rozbiórkę bocznych trybun.

Reklama