Tottenham zagra w Milton Keynes?

źródło: vitalfootball.co.uk

Tottenham rozważa powiększenie White Hart Lane do 60 000 lub budowę zupełnie nowego stadionu. Podobno negocjuje tymczasowy wynajem obiektu w Milton Keynes, co oznaczałoby, że bardziej realna jest modernizacja obecnego stadionu.

Reklama

Kluczem do finansowego sukcesu klubu z Londynu ma być dorównanie pojemnością najlepszym: Manchesterowi, Arsenalowi czy Liverpoolowi. Ten sukces ma zagwarantować jedna z dwóch opcji: rozbudowa White Hart Lane lub przeprowadzka na zupełnie nowy obiekt. Decyzja miała być ogłoszona z końcem czerwca, ale już w maju klub poinformował, że musi rozstrzygnięcie odłożyć w czasie.

Tymczasem pogłoski o zaawansowanych negocjacjach z Milton Keynes Dons na temat wynajęcia Stadium:MK sugerują, że klub wybrał opcję rozbudowy. Na jeden sezon miałby przenieść się do zlokalizowanego o 70km od Londynu miasta Milton Keynes, gdzie grałby wahadłowo z miejscowym Dons. Tamtejszy stadion mógłby pomieścić 25 000 posiadaczy karnetów na mecze Tottenhamu i 2 000 klientów biznesowych. Ewentualnej przeprowadzce sprzeciwia się część kibiców Dons, którzy rywali z Tottenhamu nie znoszą. Inni z kolei cieszą się, że klub mógłby zarobić, a obecnie jest w trudnej sytuacji.

Reklama