Liverpool stracił 10mln na zmianie projektu

źródło: Guardian.co.uk; autor: Michał

Pół roku po przejęciu przez amerykańskich milionerów, Liverpool odnotował 33mln funtów straty. Jedną trzecią nowy holding zapłacił za zmianę projektu stadionu.

Reklama

Utworzona przez amerykańskich milionerów Toma Hicksa i Georga Gilleta spółka w pierwszym półroczu działania odnotowała straty w wysokości 33mln funtów. Kop Football Holding Ltd najwięcej straciła na zmianie projektu stadionu. Podobno wszystko za sprawą Hicksa, który bardzo chciał zatrudnić przy stadionie architektów z rodzinnego Teksasu. Firma HKS przygotowała projekt stadionu na 76 000 miejsc, ale ostatecznie został zmniejszony do 60 000. Oznacza to, że nowy projekt ma dokładnie taką pojemność, jak propozycja AFL i HOK Sport, którą Hicks kazał odrzucić. Ruch nie przyniósł więc obiecanego przez właściciela wzrostu pojemności, a kosztował dokładnie 10,3mln funtów.

Karnety na Liverpool wyprzedają się w mgnieniu oka, a na liście oczekujących jest zwykle ponad 20 000 nazwisk, co było bezpośrednią przyczyną zapowiadanego powiększenia projektu.

Reklama