GKS czeka przeprowadzka do Jaworzna

źródło: Gazeta Wyborcza Katowice; autor: Gutek

Po środowym meczu "Gieksy" z Podbeskidziem katowicki stadion zostanie wyłączony z użytku na wiele miesięcy.

Reklama

Na obiekcie przy ul. Bukowej zajdą latem poważne zmiany. Najważniejsza dotyczy instalacji podgrzewanej murawy. W związku z tą inwestycją na stadionie nie będzie można grać w piłkę być może aż do listopada! Dlatego działacze "Gieksy" rozpoczęli intensywne poszukiwania obiektu zastępczego. Gdyby go nie znaleźli, to klub nie otrzymałby licencji na występy w lidze. Wybór padł na Jaworzno. - Właściwie to nie było innej możliwości. Jaworzno bardzo nam odpowiada przede wszystkim ze względu na sporą liczbę kibiców, którą mamy w tym mieście - mówi Piotr Hyla, rzecznik GKS-u.

Prezydent Katowic Piotr Uszok obiecał już nawet, że pomoże klubowi w opłaceniu wynajęcia stadionu oraz autokarów przewożących kibiców na mecze. Jaworzno chętnie przyjmie GKS. - Konkretnych rozmów o wynajęciu stadionu jeszcze nie było. Patrzymy jednak przychylnie na ten pomysł - zapewnia Mirosław Ciołczyk, zastępca dyrektora Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Aby "Gieksa" mogła jednak w Jaworznie zagrać, wcześniej tamtejszy stadion musi zaakceptować komisja licencyjna PZPN-u. - Dawno tam nikt nie grał na takim poziomie, ale generalnie ten obiekt jest do zaakceptowania. Całkiem możliwe, że jest w lepszym stanie niż stadion przy Bukowej - mówi Krzysztof Smulski, członek komisji.

Nie wiadomo jeszcze, ile razy i kiedy GKS zagra w Jaworznie. Rozgrywki nowej I ligi mają ruszyć pod koniec lipca, ale szczegółowy terminarz nie jest znany.

Reklama