Nowe stadiony: Ghana

źródło: własne; autor: Redakcja

Dziś dodajemy wszystkie cztery obiekty z Ghany, na których grały najlepsze drużyny Czarnego Kontynentu! Stadiony są okazałe, zostały wybudowane z myślą Pucharze Narodów Afryki i jak na możliwości finansowe krajów afrykańskich prezentują się bardzo dobrze!

Reklama

Wśród największych obiektów Ghany możemy wyróżnić: Baba Yara Sports Stadium mogący pomieścić ponad 60 tysięcy widzów oraz Ohene Djan Sports Stadium, na którym mieści się 40 tysięcy osób. Oba przeszły znaczące modernizacje, które doprowadziły je do obecnego stanu. Stadiony te są częściowo zadaszone, oświetlone i posiadają bieżnie lekkoatletyczne. Grają na nich cztery drużyny tamtejszej OneTouch Premier League.

Ewenementem nawet na skalę światową są dwa inne obiekty: Tamale Sports Stadium oraz Sekondi Sports Stadium. Chyba nie ma na Ziemi dwóch tak podobnych, a zarazem nowoczesnych aren! Oba mają praktycznie taką samą pojemność (około 20 tysięcy widzów), identyczne konstrukcje trybun i zadaszenia, krzesełka w takiej samej kolorystyce, a nawet podobnie zamontowane oświetlenia. Nawet koszt wybudowania obu obiektów był taki sam i wyniósł 38,5 miliona dolarów. Przyglądając się niektórym zdjęciom obu aren naprawdę bardzo ciężko domyśleć się, który z nich mieści się w Tamale, a który w Sekondi-Takoradi. Jedynymi elementami, które mogą wyeliminować wszelkie złudzenia iż są to dwa osobne stadiony są drogi dojścia - na jednym poprowadzone od trybuny za bramkami zaś na drugim od trybuny głównej.

Zapraszamy do oglądnięcia całej podstrony o ghańskich stadionach i tradycyjnie zapraszamy do przysyłania na adres: qvist@stadiony.net wszelkich materiałów czy zdjęć własnej roboty aren z całego świata.

Reklama