Kraków i Chorzów jeszcze posiedzą na ławce rezerwowych

źródło: sport.pl

Nie na początku marca, a na najprawdopodobniej na początku kwietnia komitet wykonawczy UEFA podejmie decyzję, czy rozszerzyć liczbę miast organizatorów mistrzostw Europy 2012. W poniedziałek zakończyła się wizytacja przedstawicieli europejskiej federacji piłkarskiej, którzy sprawdzali stan przygotowań Chorzowa i Krakowa.

Reklama

Informacje o tym, że decyzja ma być podjęta na początku tego miesiąca - mówiło się o 4 i 8 marca- pojawiały sie w mediach od kilku tygodni. - Ale UEFA nigdy tego oficjalnie nie potwierdziła - mówi Adam Olkowicz, szef sztabu Euro.

Jego zdaniem ten termin nie był realny. - Przedstawiciele UEFA dopiero dziś wrócili do siebie, teraz zaczną sporządzać raport. To powinno zająć im od kilku do kilkunastu dni, dopiero potem gotowy już raport trafi pod obrady Komitetu Wykonawczego UEFA - tłumaczy Olkowicz i dodaje, że "logicznym realnym terminem jest początek kwietnia".

Na razie pewne jest, że mecze mistrzostw Europy w 2012 roku odbędą się na stadionach w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu.

Reklama