Ruch - Górnik: sprzedano już 36 tysięcy biletów

źródło: PAP / onet.pl; autor: Majk

Prawdopodobnie ponad 40 tysięcy kibiców obejrzy 2 marca mecz Orange Ekstraklasy Ruch Chorzów - Górnik Zabrze na Stadionie Śląskim. Do wtorku sprzedano już 36 tysięcy biletów.

Reklama

Stadion jest gotowy do tego wielkiego meczu. Jedyne, co spędza sen z powiek, to ewentualne załamanie pogody. Dotąd zima jest łaskawa, jednak już pamiętamy wszyscy atak zimy przed listopadowym spotkaniem Polska - Belgia. Będziemy dysponowali szczegółowymi prognozami pogody, w okolicach stadionu w odwodzie będą służby zdolne poradzić sobie ze śniegiem - powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej dyrektor stadionu Marek Szczerbowski.

Zachęcamy kibiców do przyjścia na stadion już dwie godziny przed meczem (czyli o 14.00). W planach jest bowiem atrakcyjny koncert. Szczegóły całej oprawy spotkania zostaną podane wkrótce. Chcemy, żeby derby były wielkim i bezpiecznym wydarzeniem - dodała prezes Ruchu Katarzyna Sobstyl.

Tego rodzaju spotkanie jest wielkim przedsięwzięciem logistycznym. Trzymam kciuki, by wszystko się udało i myślę, że jeżeli wszystko 'wypali, to moglibyśmy grać w przyszłości z Ruchem mecze na tym stadionie niezależnie od tego, kto będzie gospodarzem - stwierdził prezes Górnika Ryszard Szuster.

Prezesi obu klubów i dyrektor stadionu rozmawiali już kibicami o stworzeniu odpowiedniej atmosfery na widowni. Górnik dostał 12 500 biletów, a jeśli policja się zgodzi - otrzyma jeszcze 2 tysiące. Zabrzańscy kibice mają zostać przywiezieni pociągami do Katowic- Załęża a stamtąd autokarami na stadion.

Sympatycy Ruchu podeszli do meczu na tyle poważnie, że już urządzili sobie... trening na trybunach, dopingując piłkarzy, których na boisku nie było. Udział wzięło ok. tysiąca osób. "Trenować" na stadionie będą też w najbliższych dniach policjanci.

Niespełna 40 lat temu - 23 czerwca 1968 - w ostatniej ligowej kolejce sezonu Ruch pokonał na Stadionie Śląskim Górnika Zabrze 3:1 w obecności 80. tysięcy kibiców. Ruch został wtedy mistrzem Polski. Trzy dni później Górnik w tym samym miejscu wygrał z Ruchem 3:0 w finale Pucharu Polski. Dotychczas oba kluby zdobywały mistrzowską koronę po 14 razy.

Reklama