Kielce: na stadionie będzie nowy parking i piękna trawa

źródło: gazeta.pl; autor: krzychuT

Zmiany na stadionie przy ul. Ściegiennego. Najpóźniej przed wakacjami powstanie nowy parking, w planach jest rozdzielenie barierkami sektorów, a lampy mają sprawić, by na rozpoczęcie sezonu trawa była jak należy.

Reklama

Parking ma być wybudowany między aleją Legionów a ulicą Ściegiennego, tam gdzie były korty tenisowe. - Dokumentacja przetargowa już jest prawie gotowa. W wersji optymistycznej będzie gotowy w maju - mówi Wojciech Dębski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza stadionem.

Nowy parking będzie przeznaczony przede wszystkim dla autokarów, którymi na mecze przyjeżdżają kibice gości. - To bardzo rozsądne rozwiązanie. Teraz, gdy kibice wysiądą, autokary są odprowadzane na Pakosz. Trzeba ich pilnować na całej trasie, np. żeby nikt nie obrzucił ich kamieniami - twierdzi Robert Dybka, komendant miejski policji.

Z parkingu będzie można bezpośrednio wejść na trybuny gości. - To dodatkowo pozwoli na odizolowanie kibiców gości i gospodarzy - podkreśla Dębski.

Nowy parking nie będzie wyłożony kostką, ale asfaltem. - To powinno znacznie utrudnić jego niszczenie przez kibiców - uważa Dębski.

Na nowy parking przeniesie się również policja, której samochody parkują właśnie przy ul. Ściegiennego.

Kiedy powstanie nowe miejsce postojowe dla kibiców gospodarzy?

- Planujemy, że rozwiązaniem będzie budowa parkingu przed halą przy ul. Bocznej. Czekamy na decyzje w sprawie dofinansowania z Unii Europejskiej. Jeżeli zapadnie ona szybko, to budowa może rozpocząć się w tym roku - zapewnia Dębski.

To niejedyna zmiana, jaka czeka kielecki stadion. W ciągu kilku tygodni będzie gotowy projekt oddzielenia sektorów. - Konstrukcja stadionu umożliwia dyskretne przejście między sektorami. Kontrole wykazały, że z tej możliwości korzysta po kilkanaście-kilkadziesiąt osób. Niewielkie płotki powinny sprawę rozwiązać - mówi Tomasz Sijer, pełnomocnik zarządu Kolportera Korony do spraw bezpieczeństwa i kontaktów z kibicami. Dodaje, że projekt wydzielenia stref biletowych ma już pozytywną opinię projektantów stadionu i policji.

Reklama