Hull: koncertów nie będzie

źródło: własne / BBC; autor: Michał

Przez ostatnie 5 lat na KC Stadium występowały największe gwiazdy, jak Elton John, R.E.M. czy Bon Jovi. W tym roku poza meczami na płycie boiska nie odbędzie się jednak żadna impreza. Stan murawy jest tak zły, że trzeba będzie wymienić 600 ton ziemi.

Reklama

Kingston Communications Stadium od otwarcia w 2002 roku był jednym z najpopularniejszych miejsc koncertowych w Anglii. Z powodu bardzo bogatego kalendarza jego władze nie miały możliwości dobrze zadbać o murawę. Po pięciu latach od otwarcia obiektu nie ma wyjścia- cały sezon 2008 zostanie poświęcony na regenerację płyty boiska. Oznacza to, że poza meczami piłki nożnej i rugby nie będą się tam odbywać żadne duże imprezy. Dochody stadionu mogą spaść nawet o połowę, ale to nie jedyny problem. Poprawa stanu murawy oznacza też konieczność wywiezienia 600 ton ziemi ze stadionu oraz demontaż ponad 35km instalacji podgrzewania murawy.

Obiekt otwarto pod koniec 2002 roku po 14 miesiącach budowy. Jest dziełem pracowni Miller Partnership, która bazowała na wcześniejszej koncepcji Arup Sport. Stadion mieści ponad 25 000 kibiców. Poza meczami piłki nożnej i rugby (Hull AFC i Hull FC) odbywają się tam koncerty, wystawy, targi, konferencje, a także wykłady i zajęcia sportowe Hull College. Dochody z użytkowania stadionu czerpią za pośrednictwem spółki Stadium Management Company władze samorządowe, które wyłożyły na inwestycję 44mln funtów.

Reklama