Reymonta: co wewnątrz pawilonu medialnego?

źródło: wisla.krakow.pl; autor: Gutek

Kolejny punkt rozbudowy stadionu przy ulicy Reymonta dobiega końca. Tym razem jest to pawilon medialny znajdujący się pomiędzy sektorami A i E. Chociaż trwają jeszcze prace wykończeniowe w wentylatorni, w łazienkach kładzione są płytki i trwa malowanie ścian, to przyjrzyjmy się temu, co kryje wnętrze.

Reklama

Co w środku?

W budynku medialnym na pierwszym piętrze znajduje się bardzo duża sala konferencyjna i balkon, na którym będzie znajdowało się studio telewizyjne. Natomiast na parterze jest strefa mieszana, w której między innymi po meczach dziennikarze i fotoreporterzy będą spotykali się z piłkarzami, kuchnia wraz z bufetem, wentylatornia, toalety oraz pomieszczenie techniczne.

Sala konferencyjna

Chociaż na razie zamówiono tylko 120 krzeseł, to sala spokojnie pomieści 200 osób. Bardzo możliwe, że pozostałe krzesła będą dokupywane w niedalekiej przyszłości. Na dzień dzisiejszy w planach, które jeszcze nie są zaakceptowane, w sali mają znajdować się stoły, które składane są z modułów. Będzie można je rozkładać w dowolny sposób. Potrzebny jest duży stół konferencyjny znajdujący się przy jednej ze ścian, tak, żeby trenerzy nie przeciskali się przez dziennikarzy, tylko wchodzili prosto z pokoju trenera.

Na wysokości 4 metrów przez całą salę konferencyjną przebiega belka. Jest ona potrzebna w konstrukcji. Poza tym projektanci chcą ją wykorzystać do oświetlenia stołu znajdującego się na środku. Jednak stół musi stać przy jednej ze ścian i jest problem z zawieszeniem oświetlenia takiego, jakie jest potrzebne. Powinno znaleźć się tam typowo sceniczne - to znaczy reflektory estradowe.

Z sali konferencyjnej można wyjść prosto na balkon. Jest to idealne miejsce dla studia telewizyjnego, które jak na razie znajduje się na murawie. Widok z balkonu i sali konferencyjnej na płytę boiska robi naprawdę wielkie wrażenie.

Technika w Pawilonie

Budynek medialny będzie miał dostęp do wszelkich najnowszych osiągnięć, jeżeli chodzi o telewizję i łącza. Jest to bardzo istotne dla funkcjonowania klubu. Wewnątrz sali konferencyjnej znajdzie się ekran o wymiarach 3x4 metry, u góry podwieszony będzie rzutnik. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest to, że praktycznie wszędzie znajdują się wejścia i gniazda. Również w tym wypadku zostanie wykorzystana belka, o której była mowa wcześniej. Górą mianowicie poprowadzone zostaną wszelkie okablowania, dzięki czemu uniknie się wiszących i psujących wygląd zwojów. Przy wejściu do sali jest miejsce, gdzie będzie cała aparatura - skrzynka w której znajdą się dekodery, wzmacniacze i ogólnie cała technika. Wszystko obsługiwane będzie za pomocą pilota. Zamówione zostały również żaluzje, które można układać w różnych pozycjach, aż do całkowitego wyciemnienia pawilonu. Dzięki temu będzie można robić projekcje.

Dla kogo budynek?

Nie wszyscy wejdą wszędzie. W trakcie tygodnia do pawilonu wstęp będą miały jedynie osoby posiadające kartę chipową. Oczywiście w czasie imprez drzwi do pawilonu zostaną otwarte. W budynku są również takie miejsca, gdzie wydanych zostanie tylko kilka kart i na tym koniec. Chodzi np. o wejście do serwerowni, gdzie nikt, poza osobami obsługującymi, nie powinien się znajdować.

Na co dzień w pawilonie znajdować się będzie biuro prasowe. Będą się tam odbywały wszelkie spotkania trenera, działaczy i piłkarzy z dziennikarzami.

Pawilon, a otoczenie

Początkowo planowano, że przed pawilonem znajdował się będzie jeden z dwóch telebimów. Jednak teraz zasugerowano aby został on przeniesiony w inne miejsce, ponieważ budynek musi być widoczny. W związku z tym prawdopodobnie jeden znajdzie się pomiędzy trybunami C i E a drugi naprzeciwko, w narożniku między sektorami B i D.

Pawilon połączony będzie z obiema trybunami znajdującymi się w bezpośrednim sąsiedztwie, zarówno dołem, jak i górą. W przyszłości planowane jest stworzenie sektora przeznaczonego dla rodzin i dzieci w miejscu, w którym dzisiaj znajduje się sektor drużyny gości.

więcej na wisla.krakow.pl

Mateusz Małek, Oficjalny Serwis klubu Wisła Kraków SSA, 10.01.2008

Reklama