Porcja nowości z RPA

źródło: własne; autor: Redakcja

Choć do Mundialu 2010 jeszcze 2,5 roku, prace w RPA wre. Od dziś możecie śledzić fotorelacje z placów budowy w Johannesburgu i Port Elizabeth. Prezentujemy także projekty Soccer City i Mbombela Stadium.

Reklama

Nad Soccer City w Johannesburgu pracuje bez przerwy ok. 3 000 robotników- więcej, niż nad jakimkolwiek innym stadionem świata. Efekt prac ma być równie impounujący- główny stadion MŚ2010 pomieści 94 700 kibiców! Jego architektura ma nawiązywać do... dyni butelkowej (tykwy). Owoce tej rośliny po ususzeniu służą jako pojemniki i są charakterystycznym elementem lokalnego rzemiosła. Ich eliptyczny kształt i charakterystyczna faktura posłużyły pracowni Boogertmana za inspirację przy tworzeniu koncepcji. Stadion nie będzie zupełnie nowy. Powstaje w miejscu dawnego FNB Stadium, który na jednopoziomowych trybunach mieścił ponad 70 000 osób! Pozostałością po kształcie poprzedniego obiektu w nowym Soccer City będzie wyjątkowo pojemny najniższy pierścień trybun, w większości wkomponowany w nieckę po FNB Stadium. Zapraszamy do odwiedzania fotorelacji z budowy tego stadionu.

Drugi nowy projekt to Mbombela Stadium. Powstający w Nelspruit obiekt pomieści 46 000 widzów. W odróżnieniu od większości stadionów MŚ2010 jego trybuny będą całkowicie zadaszone. Organizatorzy mieli wątpliwości, czy po imprezie obiekt będzie się zapełniał, ponieważ Nelspruit to miasto wielkości Kielc. Dlatego jego pojemność po Mundialu ma zostać nieco zredukowana.

Ostatnią nowością z RPA jest porcja zdjęć z budowy Nelson Mandela Bay Stadium. Projekt tego stadionu możecie oglądać w naszym serwisie już od kilku miesięcy. Mieszczący 46 500 kibiców stadion ma być oddany z końcem roku. Podobnie jak obiekty w Nelspruit i Kapsztadzie, po Mistrzostwach jego pojemność spadnie.

Reklama