Co z nowym stadionem na terenach ŁKS-u?

źródło: własne; autor: Gutek

Stadion Miejski ma pomieścić 35 000 widzów. Czy znajdzie się na nim miejsce dla toru żużlowego?

Reklama

O plany budowy przy al. Unii nowego obiektu spytaliśmy w łódzkim Urzędzie Miasta. - Planowane jest wybudowanie miejskiego stadionu na 35.000 miejsc wraz z infrastrukturą parkingową. Wykonawca wyłoniony zostanie w wyniku rozstrzygnięcia ogłoszonego 12.10.2007r. przetargu na koncesję na roboty budowlane. Zaprojektowanie i wykonanie stadionu wraz z infrastrukturą techniczną będzie należało do obowiązków koncesjonariusza. - poinformował nas Witold Nykiel, dyrektor Biura ds. Realizacji i Nadzoru Inwestycji.

Harmonogram budowy zależy od zwycięzcy przetargu - tym samym nie wiadomo nawet, czy jakiekolwiek prace ruszą jeszcze w tym roku. - Z oczywistych względów, w budżecie Miasta na 2008 r. nie przewidziano więc wydatków majątkowych na modernizację obiektu Łódzkiego Klubu Sportowego. - wyjaśnia Nykiel.

Poruszony został też kontrowersyjny pomysł budowy toru żużlowego wokół płyty. - Nie wyklucza się wybudowania obiektu z torem żużlowym, choć UEFA nie rekomenduje takich rozwiązań. Stadion realizowany ma być z uwzględnieniem wymogów Federacji dla obiektów, na których miałyby być rozgrywane mecze grupowe EURO 2012, wyłączając mecz otwarcia - dodał Nykiel.

W sąsiedztwie stadionu ŁKS-u powstaje nowoczesna hala wielofunkcyjna na 10.000 widzów.

Reklama